No właśnie. Czy da się jeszcze powiedzieć coś nowego w temacie rozwoju osobistego?

Jesteśmy nieustannie bombardowani informacjami – przez magazyny, poradniki, blogi.

Więcej informacji nie oznacza większej mądrości. Kolejne metody mają ujawnić ten prawdziwy„sekret” – sposób na to jak być szczęśliwym.

To nieprawda. Nie ma żadnego sekretu. Nie ma uniwersalnej recepty na szczęście. Nie da się go osiągnąć jak rozpisanego na kolejne kroki celu. Szczęście jest raczej skutkiem ubocznym dobrego, fajnego życia. Dlatego na Goodday’owym blogu będziemy skupiać się na psychologii codzienności, a nie wielgachnych sukcesów i osiągnięć. Psychologii, która pomaga dobrze żyć we wtorek i czwartek, a nie tylko sobotę. Bo życie to jednak głównie wrześniowy czwartek a nie lipcowa sobota.

Nie będziemy obiecywać Ci cudownych metod, które zamienią Twoje życie w bajkę. W zasadzie, nie mamy nic wyjątkowego do powiedzenia. Czerpiemy z książek, dorobku psychologii i własnego doświadczenia. Wyszukujemy uniwersalne mądrości, wspólne mianowniki, które zdają egzamin w codziennym życiu.

Na blogu znajdziesz owoce tych poszukiwań. Chcemy towarzyszyć Ci we wcielaniu ich w życie. Bo razem jest łatwiej. Towarzystwo pomaga nie rezygnować, kiedy pojawia się zwątpienie lub brak motywacji. Nowy, pachnący drukarnią kalendarz zachęca do wpisywania kolejnych planów a gładkie strony proszą o podzielenie się refleksjami z mijającego dnia. Szukamy talizmanów, które pomogą nam pozostać na wytyczonej scieżce. Ale nawet jeśli znamy kierunek, wędrówka nie jest łatwa.

Żyjemy w czasach braku przewodników, doradców, mentorów. Wierzymy w wolność i indywidualizm ale to sprawia ze jesteśmy samotni i bezradni. Przez lata chodziliśmy do szkoły a i tak czujemy się zagubieni w rolach, które przynosi nam życie. Znamy dorzecza Wisły, a nie znamy drogi do samego siebie. Brakuje nam autentycznych kontaktów, raczej każdy udaje, że wie co robi i dobrze sobie radzi. W Good Day będziemy budować społeczność ludzi, którzy nie boją się powiedzieć, że jest im z czymś trudno. Którym chce się szukać prawdziwego kontaktu i bliskości. Uczyć się lubić siebie samych, swoje życie i otaczający ich świat.

Wiemy, że niektóre „prawdy” brzmią dobrze tylko w teorii.

My dzielimy się tym co sprawdza się w realu.

Uczymy radzić sobie z meandrami rzeczywistości. Wskazujemy, co robić żeby się ogarnąć i w chaosie życia odnaleźć jakiś sens. Wiemy też, że sama wiedza nie wystarcza. Potrzebujemy towarzyszy, którzy będą z nami przegryzać się przez skomplikowaną materię życia. Chcemy pomóc Ci odsiewać rzeczy ważne od szumu. Lepiej poznawać siebie.

Zróbmy to razem.

Zapisz się do newslettera

i pobierz listę "14 najlepszych książek rozwojowych wszechczasów"

 

Zapisując się do newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, przez Goodday Katarzyna Światłoń, w celu przesyłania newslettera zawierającego informacje o produktach, usługach, nowościach, promocjach Goodday zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Dziękujemy!