Select Page
Katarzyna Światłoń

KASIA

Nazywam się Katarzyna Światłoń, na codzień pracuję jako psychoterapeutka, a po godzinach jestem samomianowanym ekspertem od radości, przyjemności i lenistwa. 

 Od 10 lat prowadzę terapię indywidualną oraz par, towarzyszę w zmianach, kryzysach i sukcesach. Ciągle się uczę, bo ciekawość nie pozwala mi zamknąć się w dogmatach jednej metody terapeutycznej, szukam w życiu i książkach wspólnych mianowników. Dzięki temu doszłam do wniosku, że wiele prawd dotyczących sensownego życia jest uniwersalnych.

 Wtedy pojawiły się moje dzieci i wywróciły wszystko do góry nogami. W pocie czoła próbowałam ogarnąć zastaną rzeczywistość i  zauważyłam, że ciągle odkładam myślenie o swoich potrzebach, tracę głęboki kontakt ze sobą i innymi ludźmi. Codzienność wciąż była pełna chaosu, ale ja przestałam czekać na lepsze, bardziej sprzyjające dbaniu o siebie okoliczności. Zrozumiałam, że jeśli chcę mieć fajne życie, to muszę budować je teraz. 

Dziś myślę, że dbanie o siebie to niesłychanie trudna umiejętność, w której potrzebujemy wsparcia. Kogoś, kto przypomina o tym co ważne, zachęca kiedy jesteśmy zmęczeni i bez sił. Wspólnie z nami celebruje sukcesy.

 W Good Day pokażę Ci różne metody rozwoju osobistego, które pozwalają lepiej zrozumieć siebie i innych. Razem poszukamy odpowiedzi na pytanie, co to znaczy dobrze żyć.

W wolnym czasie można mnie spotkać wędrującą bezcelowo po Krakowie i kontemplującą ruch gałęzi na drzewach. Lubię patrzeć ludziom w oczy i słuchać ciekawych historii – jestem uzależniona od podcastów. 

Uwielbiam eksperymenty kulinarne i uważam, że spotkania przy jedzeniu są najbardziej autentyczne. Sama wciąż poszukuję idealnego przepisu na ciasto drożdżowe i jestem już o krok!

AGNIESZKA

Mam na imię Agnieszka. Lubię swoje imię. Jestem psycholożką i counsellorką Gestalt. I lubię swoją pracę. Pracuję indywidualnie z dorosłymi, a także nastolatkami u progu dorosłości.

Tym, co napędza mnie w mojej pracy, jest widok rozluźniającego się ciała, spokojnego głębokiego oddechu, którego czasem od dawna brakowało. Z fascynacją obserwuję jak zachodzi proces, w którym sprawy nabierają sensu, układają się w całość lub całkowicie zmieniają. Przychodzi zrozumienie, akceptacja, odpuszczanie, radość z sukcesów i nowych umiejętności.

Wybrałam Gestalt ze względu na jego integracyjne i twórcze podejście do terapii. Pracuję tym, co mam, całą sobą, własnym doświadczeniem. Ten sposób pracy zmusza mnie do ciągłego aktualizowania wiedzy o sobie.

Pierwotny pęd do samorozwoju zastąpiłam czasem bardziej zrównoważonym. Kiedyś wskakiwałam z doświadczenia w doświadczenie (kolejna lektura, kolejny warsztat) nie poddając swoich działań refleksji. Byłam przekonana, że w tym fachu tak trzeba.

Postanowiłam zwolnić i zadać sobie kilka pytań: po co coś robię? Czego chcę? Do czego mi to potrzebne? Co jest dla mnie teraz najważniejsze? Pytam siebie czego mi potrzeba i słucham odpowiedzi.
Fakt, że zostałam mamą, a czas, który mogłam poświęcić wyłącznie sobie dramatycznie się skurczył, stanowił dodatkową motywację by dobrze określić swoje priorytety.

Odkryłam dla siebie słowo wysokowrażliwość  i to, że może ona nieść ze sobą ogromną moc i odpowiedzialność. Nie jest przeszkodą, a tym dzięki czemu dobrze odnajduję się w tym, co robię. Jeśli to słowo w Tobie rezonuje postaram się abyś w Good Day mógł/ mogła dowiedzieć się więcej na ten temat.

Good Day pomogę Ci dbać o siebie w oparciu o to, co już masz, a nie o to, czego Ci jeszcze brakuje. Będę Cię również zachęcać do testowania i wypróbowywania nowych umiejętności i strategi. 

Jeśli czegoś nauczyła mnie moja praca z ludźmi to tego, iż najczęściej więcej pożytku mamy z jednej nawet umiejętności, z której umiemy skorzystać niż z całej wiedzy teoretycznej, którą gromadzimy, a do której w potrzebie nie mamy dostępu lub nie potrafimy wprowadzić w życie.

 Nie ma innego sposobu na poznanie siebie, swoich potrzeb, możliwości czy ograniczeń niż poprzez działanie. 

Zróbmy to razem.

ULA

Mam na imię Ula, albo w pełniejszej wersji Ursula O’Donoghue.  Wychowałam się w Londynie w rodzinie polsko-irlandzkiej, od 2000 roku mieszkam w Krakowie.  

Ukończyłam szkołę counsellingu Gestalt w Krakowie i to, czego tam się nauczyłam używam w swojej pracy jako nauczyciel w szkole międzynarodowej i w swojej działalności Speak and Grow” łączącej naukę języka angielskiego z rozwojem osobistym.

Na własnej skórze przekonałam się, jak bardzo potrzebne i pomocne są grupy, kręgi i wspólnoty – takie, w których jesteśmy widziani i wysłuchani,  w których, krok po kroku, buduje się zaufanie, poczucie głębokiej przynależności, autentyczne więzi i bezpieczną przestrzeń dla każdej osoby. W GoodDay będę właśnie, krok po kroku, współtworzyć takie grupy.

Inspirują mnie książki Brene Brown i jej przesłanie o odwadze, autentyczności i wrażliwości.  To, co pisze wydaje mi się świetnym przewodnikiem po naszych czasach, w których tak łatwo żyć w oderwaniu od innych i od samego siebie. Pomału wdrażam jej przesłanie w życie, jednak o wiele łatwiej się czyta i podziwia te pojęcia, niż się nimi żyje.  Dlatego w GoodDay proponujemy grupę, gdzie będziemy się wspierać we wdrażaniu w życie pojęć takich jak „courage, connection and compassion”  (odwaga, kontakt, życzliwość) – a jednocześnie rozwijać język angielski.

Ważna jest dla mnie książka „Extreme Self-Care” Cheryl Richardson. Wprowadzając w życie jej propozycje, nauczyłam się, że warto dbać o siebie zdecydowanie i odważnie, po to żeby nie jechać na pustym baku, po pusty bak prowadzi do wypalenia i pogubienia. Jednak kiedy zostałam Mamą, poprzeczka została znacznie podniesiona i przez jakiś czas dbanie o siebie zatraciło się we mgle.  Owszem, dalej wydawało mi się to bardzo słuszne w teorii – tylko jak to zrobić, kiedy trzeba dbać o dziecko, zarabiać, załatwiać sprawy, sprzątać? W Good Day będziemy wspólnie szukać mądrych, sprawdzonych sposobów na to, by dbać o siebie – nawet kiedy wydaje się, że naprawdę nie ma na to czasu.

Oprócz tego jestem pasjonatką zdrowego i smacznego jedzenia – podejścia food as medicine”.  Kiedy słyszę, od kogoś, że zdrowe jedzenie nie może być smaczne, mam ochotę zaproponować tej osobie takie takie brownie.

Zapisz się do newslettera

i pobierz listę "14 najlepszych książek rozwojowych wszechczasów"

 

Zapisując się do newslettera wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, przez Goodday Katarzyna Światłoń, w celu przesyłania newslettera zawierającego informacje o produktach, usługach, nowościach, promocjach Goodday zgodnie z Polityką prywatności. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Dziękujemy!